MOZGÁSSÉRÜLTEK FEJÉR MEGYEI EGYESÜLETE

Az egyesületet 1979-ben a megyében élő mozgássérültek alapították.

Célunk: a mozgássérült emberek összefogása, érdekeik védelme, képviselete és teljes társadalmi beilleszkedésük elősegítése.

Munkánk egyik legfontosabb része a kezdetektől a tájékoztatás volt, melynek keretében az egyesülethez tartozók rendszeresen kaptak információt a mozgássérülteket megillető jogokról és a magyarországi lehetőségekről. Ez a szolgáltatásunk ma is az egyik legfontosabb.

A tájékoztatás eszközei a körlevelek, az évente aktualizált „Tudnivalók”, a honlap és az egyéb információs kiadványok, valamint a több településen elérhető ügyeleteink. Székesfehérváron a megyei iroda minden munkanapon elérhető.

Szolgáltatásaink: jogi és életmód-tanácsadás, segédeszköz-közvetítés, számítógépes tanfolyam, a munkába állás, képzés és a továbbtanulás segítése, különböző egészségügyi és szociális szolgáltatások, kulturális, szabadidős programok, közösségi rendezvények.

Folyamatosan kapható kiadványaink: A házi betegápolás alapjai rokkantak gondozóinak, Hogyan nyújtsunk segítséget mozgássérülteknek?, Útmutató az építészeti akadályok megszüntetéséhez, „Tudnivalók” az egyesület szolgáltatásairól és a mozgássérültek magyarországi kedvezményeiről, lehetőségeiről.

Eredményeink közül kiemelkedik az egyesület fenntartásában működő Viktória központ, mely jelentős változást hozott Székesfehérvár, a megye, de talán az ország mozgássérültjeinek életében is.

Az elmúlt években sokat tettünk azért, hogy Fejér megyében és a megyeszékhelyen minél több épület legyen akadálymentes. Megkerestük a beruházókat, az épületek tulajdonosait, hogy egy-egy új építkezésnél vagy felújításnál gondoljanak a mozgássérültekre és úgy alakítsák ki az épületeket, hogy azok kerekesszékkel is használhatók legyenek. Mindig felajánljuk a segítségüket is a legjobb és legolcsóbb megoldás érdekében. Így sikerült elérnünk, hogy ma már nagyon sok közintézmény (iskola, polgármesteri hivatal, posta, orvosi rendelő, könyvtár, színház, vendéglő stb.) érhető el akadálymentesen. A legnagyobb előrelépés Székesfehérváron történt, ahol az épületeken kívül igen sok utat, utcát és a tömegközlekedés egy részét is akadálymentesítették. Büszkék vagyunk arra, hogy a Viktória központ mellett Székesfehérvár két középülete is díjat nyert „Az év akadálymentes épülete” című pályázatokon, és hogy Székesfehérvárt több országos turisztikai kiadvány is ajánlja a mozgássérült, kerekesszékes turistáknak.

Székesfehérváron azt is sikerült elérnünk, hogy egy jó színvonalú, országosan is példaértékű intézményhálózat jöjjön létre a fogyatékos gyerekek számára a bölcsődétől az iskoláig; és itt hozták létre az ország első integrált szakképző és átképző intézményét is mozgássérültek számára.

Fiataloknak, iskolásoknak, másoknak tartott érzékenyítő programjainkkal és a sajtón keresztül sikerült a mozgássérültekről alkotott képet egyre pozitívabbá formálnunk. Az élet legkülönbözőbb területein vannak jelen a mozgássérült emberek, és már nemigen keltenek feltűnést, ha megjelennek az iskolákban, a munkahelyeken, hivatalokban. Elértük, hogy a súlyosan mozgássérült emberek is egyre nagyobb számban mozdulnak ki a négy fal közül, tanulnak, dolgoznak és sok esetben teljes életet élnek.

Folyamatosan várjuk sorainkba azokat is, akik önkéntesként vagy pártoló tagként akarnak segíteni a mozgássérült embereknek.

Lépjen velünk kapcsolatba!

11 + 4 =

Elérhetőségek

Cím: Székesfehérvár Erzsébet u. 20. (bejárat a Tüzér utca felől)

Telefon: 22/316-926, 22/333-110

Honlap: www.egyesulet-viktoria.hu